Naslovna    Vesti    Takmičenja    Dominacija i zlato za Mikaelu Shiffrin u slalomu
SVETSKO PRVENSTVO U ST. MORITZU
18

feb

2017

Dominacija i zlato za Mikaelu Shiffrin u slalomu

Amerikanka još jednom dokazala da je jedna od najboljih slalomašica svih vremena. Nevena Ignjatović na žalost nije završila drugu vožnju, Ana Bucik sedma a Andrea Komšić 28. mesto.

Pretposlednjeg dana takmičenja u okviru Svetskog prvenstva u St. Moritzu, održane su trke slaloma u ženskoj konkurenciji. Status apsolutnog favorita potvrdila je američka skijašica Mikaela Shiffrin.

Ona je na stazi Suvretta ostvarila ukupno vreme u iznosu 1:37.27 i stigla do svog trećeg zlata sa Svetskih prvenstava, nakon Schadminga (2013) i Beaver Creeka (2015). Međutim ono što treba izdvojiti je njena absolutna dominacija, pogotovo u drugom laufu koji je odvozila praktično bez greške, pa je sat na kraju pokazao prednost od čak sekundu i 64 stotinke u odnosu na drugoplasiranu.

Drugo mesto te srebrnu medalju osvojila je domaća takmičarka Wendy Holdener. Ovo je druga medalja za nju, s obzirom na zlato koje je osvojila prošle nedelje u alpskoj kombinaciji. Njeno ukupno vreme iznosilo je 1:38.91.

Iskusna Šveđanka Frida Hansdotter stigla je danas do bronze. Za pobednicom je zaostala sekundu i 75 stotih uz rezultat 1:39.02, što je bilo dovoljno za treće mesto.

Slovakinje danas zaista nisu imale sreće pa su ponovo ostale bez medalje. Petra Vlhova je izgubila medalju zahvaljujući grešci nekoliko kapija pre cilja pa je na kraju morala da se zadovolji četvrtim mestom. Njena sunarodnica Veronika Velez Zuzulova „zajahala“ je kapiju na samom početku drugog laufa.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović nije uspela da iskoristi dobru drugu startnu poziciju druge vožnje, koju je ostvarila zahvaljujući 28. vremenu prvog laufa. Na najstrmijem delu staze je promašila kapiju pa je tako ostala bez plasmana.

Odličan rezultat napravila je Slovenka Ana Bucik koja je zauzela sedmo mesto uz dve sekunde i 62 stotinke zaostatka za Shiffrin.

Hrvatska takmičarka Andrea Komšić plasirala se na 28. mesto sa rezultatom 1:43.66. Njena sunarodnica Leona Popović nije uspela da završi prvu vožnju, baš kao ni takmičarka iz Crne Gore Ivana Bulatović.

Najbolji slalomaši sveta sutra nastupaju u okviru poslednjeg dana takmičenja Svetskog prvenstva u St. Moritzu.