Naslovna    Vesti    Takmičenja    Gut najbrža u Garmischu, Hirscher trijumfovao u slalomu
22

jan

2017

Gut najbrža u Garmischu, Hirscher trijumfovao u slalomu

Nakon jučerašnjeg drugog mesta u spustu, Švajcarkinja stigla do pobede u superveleslalomu u Garmischu. Marcel Hirscher bio je najbrži u Kitzbuehelu.

Na trećem superveleslalomu sezone koji je održan u nemačkom Garmisch-Partenkirchenu trijumfovala je švajcarska skijašica Lara Gut. Ona je stazu Kandahar 1 odvezla u vremenu 1:17.92 i tako smanjila zaostatak za Mikaelom Shiffrin u generalnom plasmanu na samo 135 bodova.

Drugo mesto osvojila je Austrijanka Stephanie Venier. Mlada takmičarka iz Innsbrucka, na najbolji mogući način je iskoristila startni broj 2. pa je uz zaostatak od 67 stotih te rezultat 1:18.59 stigla do prvog podijuma u karijeri.

Tina Weirather iz Lihtenštajna popela se na najniži stepenik pobedničkog postolja. Ona je ostvarila vreme u iznosu 1:18.78 i tako ostala u trci za mali kristalni globus u ovoj disciplini.

Jučerašnja pobednica Lindsey Vonn nije uspela da ponovi dobru vožnju pa je na kraju zauzela deveto mesto.

Od slovenačkih skijašica bodove je osvojila Ilka Štuhec koja je ostvarila 22. vreme.

Najbolji tehničari nastupili su u sedmom slalomu sezone na stazi Ganslern u Kitzbuehelu. Za veliko slavlje domaće publike pobrinuo se Austrijanac Marcel Hirscher koji je sa ukupnim rezultatom 1:45.23 stigao do svoje druge pobede na ovoj pisti.

A trideset šest godina bilo je potrebno da se britanski skijaš ponovo nađe na podijumu u okviru Svetskog kupa. To je pošlo za rukom Dave Rydingu koji je danas osvojio drugo mesto. On je zaostao za pobednikom 76 stota dela sekunde uz vreme 1:45.99.

Treće mesto ostvario je Rus Alexander Khoroshilov koji je u oba laufa ostvario ukupno vreme 1:46.34.

Slovenački skijaš Stefan Hadalin zauzeo je solidnu 21. poziciju dok hrvatski takmičar Istok Rodeš nije uspeo da se plasira u drugi lauf jer je imao 44. vreme prve vožnje.

Jedan od glavnih favorita danas, Norvežanin Henrik Kristoffersen, nije uspeo da završi prvi lauf.

Najbolje takmičarke već u utorak voze veleslalom u italijanskom Kronplatzu dok muškarci nastupaju u legendarnom noćnom slalomu u Schladmingu.