Naslovna    Vesti    Takmičenja    Lara Gut ispred Lindsey Vonn za stotinku!
18

dec

2015

Lara Gut ispred Lindsey Vonn za stotinku!

Švajcarskinja trijumfovala u superkombinaciji u Val d’Isereu. Nevena Ignjatović osvojila prve bodove u Svetskom kupu.

Najbolje skijašice nastupile su na prvoj superkombinaciji sezone koja je vožena u francuskom Val d’Isereu u okviru tradicionalnog takmičenja pod nazivom “Kriterijum prvog snega”.

Nakon prve vožnje spusta na stazi “Oreiller Killy”, najbrža je bila američka skijašica Lindsey Vonn ispred Švajcarkinje Lare Gut koja je zaostajala 38 stotih delova sekunde. Treće vreme imala je Austrijanka Cornelia Huetter dok je Slovenka Ilka Štuhec bila četvrta.

U drugom, slalomaškom laufu na stazi “Diebold OK”, odlično je vozila Michaela Kirchgasser (tek 20. posle prve vožnje), pa je rano izbila na vodeću poziciju sa ukupnim vremenom 2:39.21.

Sa trona je uspela da je potisne tek Lara Gut, zahvaljujući pre svega velikoj prednosti iz prve vožnje ali i sasvim dobrom slalomskom laufu, uz rezultat 2:38.31.

Nakon nje, sve oči su bile uprte u Amerikanku Lindsey Vonn koja je istina odvozila sasvim korektnu vožnju ali je na kraju, ispostaviće se, bilo nedovoljno za najviši stepenik pobedničkog postolja. Zaostala je samo jednu stotinku u odnosu na Gut pa je sa vremenom 2:38.32 morala da se zadovolji drugim mestom.

Sjajan rezultat napravila je Slovenka Maruša Ferk koja je osvojila četvrto mesto a nakon prve vožnje imala je tek 26 vreme.

Najbolja srpska skijašica Nevena Ignjatović osvojila je prvi bod u Svetskom kupu ove sezone zahvaljujući današnjem plasmanu na 30. mesto.

Od slovenačkih skijašica nastupile su još Vanja Brodnik 10. mesto, dok je Ana Bucik bila 27. Na žalost Ilka Štuhec nije uspela da završi drugi lauf iako je imala odlično prolazno vreme.

Sutra je u Val d’Isereu na programu spust.