Naslovna    Vesti    Takmičenja    Beaver Creek, S (m): Pobeda Innerhofera

nov

2012

Beaver Creek, S (m): Pobeda Innerhofera

Italijan Christof Innerhofer pobedio je u spustu voženom u američkom Beaver Creeku.

Christof Innerhofer došao je u Beaver Creeku do četvrte pobede u karijeri, druge u spustu, posle trijumfa u Bormiu davne 2008. godine. On je stazu Birds of Prey dugu 2,752m odvezao u ukupnom vremenu od 1:41.69 i već u ranoj fazi trke postavio domaći zadatak ostalim takmičarima. Innerhofer je vozio sa puno samopouzdanja i bez gotovo i jedne greške.

Posle vožnje Italijana bilo je jasno da će najveći favorit pred današnju trku, Axel Lund Svindal morati da da sve od sebe kako bi nadmašio momka iz Južnog Tirola. Sjajni Norvežanin je krenuo niz stazu bez kalkulacija, ali ga je preterana agresivnost navela da napravi nekoliko grešaka koje su ga na kraju koštale pobede. Svindal je sa 23 stotinke zaostatka trku završio na drugom mestu, dok se na najnižu stepenik pobedničkog postolja popeo još jedan Norvežanin, Kjetil Jansrud. Jansrud je u ranijoj fazi karijere bio poznat kao specijalista za veleslalom, ali je krajem prošle sezone nagovestio odlične rezultate u brzim disciplinama. Ovo mu je drugi podijum u spustu posle osvojenog drugog mesta na domaćem terenu u Kvitfjellu, u martu ove godine.

Sa visokim startnim brojem 42., sjajnom vožnjom je potpuno iznenađujuće četvrto mesto osvojio Austrijanac Florian Scheiber. Peto i šesto mesto osvojili su Italijan Dominik Paris i Austrijanac Georg Streitberger. Klaus Kroell, Guillermo Fayed i Travis Ganong koji su imali odlične rezultate na zvaničnim treninzima, na današnjoj trci su zauzeli 8.,11. i 15.mesto.

Ivica Kostelić koji nije imao previše razloga za zadovoljstvo na prvim trkama u brzim disciplinama u Lake Louiseu, u Beaver Creeku je bio nešto bolji i na kraju zauzeo 20.mesto.

Slovenci Andrej Šporn i Rok Perko ostvarili su solidne rezultate sa 23., odnosno 27. mestom. Andrej Jerman nije uspeo da završi trku.

Svetski kup za muškarce se nastavlja u subotu u Beaver Creeku trkom superveleslaloma.