Naslovna    Vesti    Takmičenja    Domink Paris prvi put slavio u Chamonixu
20

feb

2016

Domink Paris prvi put slavio u Chamonixu

Italijan pobedio u spustu ispred Stevena Nymana i Beata Feutza. U generalnom plasmanu ove discipline i dalje vodi Aksel Lund Svindal.

Prvi put u karijeri Italijan Dominik Paris slavio je u trci Svetskog kupa u Chamonixu. On je bio najbrži u spustu voženom na stazi La Verte des Houches, koja je dugačka 3.215 metara sa vertikalnim padom od 850 metara. Drugo mesto pripelo je Amerikancu Stevenu Nymanu, a treće Beatu Feutzu iz Švajcarske.

Borba za mali kristalni Globus ulazi u završnu fazu, a pre ove trke Aksel Lund Svindal, koji je zbog povrede završio sezonu, imao je 71 bod prednosti nad Peterom Fillom i 109 više od sunarodnika Kjetila Jansruda. Fill je osvajanjem petog mesta smanjio zaostatak i donekle iskoristio šansu, dok je Janrud podbacio i osvojio samo 10 bodova, koliko se nagrađuje 21. mesto.

Dominik Paris je  tako ostvario petu pobedu u karijeri i posle drugog mesta u superkombinaciji, Italijan može da bude presrećan onim što mu se ovog vikenda dešava u francuskom skijalištu. Najviše će biti razočarani francuski navijači, pošto su već videli Guillerma Fayeda na postolju, ali ga je Beat Feutz istisnuo i bacio na četvrto mesto.

Treba istaći i odličnu vožnju Slovenca Boštjana Klinea, koji je startovao kao 31, a u gornjem delu staze je imao bolje prolazno vreme čak i od pobednika. Međutim, kasnije je malo usporio, ali je ostvario solidno vreme i može da bude  zadovoljan 17. mestom. Njegov kolega iz tima, iskusni Andrej Šporn, završio je trku na 30. poziciji.