Naslovna    Vesti    Takmičenja    Trijumf Elisabeth Goergl u Zauchenseeu

jan

2014

Trijumf Elisabeth Goergl u Zauchenseeu

Iskusna austrijska skijašica Elisabeth Goergl trijumfovala na današnjem spustu u Altenmarkt-Zauchenseeu.

Na današnjoj trci spusta voženog u austrijskom Altenmarkt-Zauchenseeu, trijumf je ostvarila domaća takmičarka, iskusna Elisabeth Goergl. Drugo mesto je osvojila njena sunarodnica Anna Fenninger dok je treće mesto zauzela Nemica Maria Hoefl-Riesch.

Stazu Kaelberloch sa startom na 2176m, ciljem na 1368m te dužinom od tri kilometra, Goergl je odvozila za 1:47.45. Treba pomenuti da je Austrijanka imala startni broj 28 pa se može reći da je njen trijumf došao pomalo neočekivano s obzirom da je jedna od favoritkinja, Anna Fenninger delovala prilično samouvereno da će na vodećoj poziciji ostati do samog kraja trke.

Druga je danas bila već pomenuta Fenninger koja je bila sporija od pobednice za 56 stotih delova sekunde. Njeno vreme iznosilo je 1:48.01 što je, ispostaviće se na kraju, bilo nedovoljno za trijumf.

Nemica Maria Hoefl-Riesch sjajno je vozila pa je stigla do trećeg mesta sa vremenom 1:48.08, zaostatak od 63 stotinke u odnosu na Goergl a samo 7 stotih delova sekunde u odnosu na Fenninger.

Ispod sekunde zaostatka vozila je I takmičarka iz Lihtenštajna, Tina Weirather, pa je na kraju zauzela četvrto mesto dok je peta bila još jedna Austrijanka, Nicole Hosp.

Slovenka Tina Maze zauzela je tek 12. mesto uz sekundu i 37 stotinki zaostatka. Njena sunarodnica Maruša Ferk ostvarila je solidan plasman zauzevši 20. poziciju dok je Ilka Štuhec razočarala 41. mestom.

Trku je obeležilo i nekoliko padova ispostaviće se, na kraju, bez težih posledica.

U generalnom plasmanu Svetskog kupa je I dalje veoma neizvesno. Vodi Anna Fenninger sa 677 bodova, samo 6 više od Nemice Hoefl-Riesch. Tina Weirather zauzima treće mesto 659 bodova.

Kada je disciplina spust u pitanju, tu je Maria Hoefl-Riesch vodeća sa 325 bodova, druga je Švajcarkinja Kaufmann-Abderhalden, inače osma na današnjoj trci, sa 291 bodom, dok je treća Tina Weirather sa 260.

Sutra se na istoj stazi vozi superkombinacija, prva vožnja superveleslaloma startuje u 9:30h dok je slalomski lauf na programu u 12:30h.