Naslovna    Vesti    Takmičenja    Trostruko slavlje Austrijanaca u Garmisch-Partenkirchenu
28

feb

2015

Trostruko slavlje Austrijanaca u Garmisch-Partenkirchenu

Austrijanci Reichelt, Baumann i Mayer zauzeli su prva tri mesta na spustu u Garmisch-Partenkirchenu.

Nemački Garmisch-Partenkirchen bio je danas domaćin osmog spusta sezone u muškoj konkurenciji, u okviru FIS Svetskog kupa u alpskom skijanju. Zbog magle na gornjem delu staze Kandahar 2, start trke je nekoliko puta odlagan. Zbog toga je doneta odluka da se staza skrati za oko 1000m pa je nova startna kućica postavljena na početku superveleslalomske piste.

Takav razvoj situacije, čini se da je najviše odgovarao austrijskim takmičarima, koji su tako ponovili prošlonedeljni rezultat iz Saalbacha, kada su takođe “zaposeli” čitavo pobedničko postolje.

Sa startnim brojem pet odlično je vozio Romed Baumann te je sa vremenom 1:11.91 u tom trenutku ubedljivo izbio na vodeću poziciju. Do dolaska najkvalitetnije grupe takmičara, koja nastupa od startnog broja 16. do 23., niko nije uspeo da mu ozbiljno zapreti.

Matthias Mayer koji je krenuo kao 19. sa starta, najavio je dobar rezultat Austrijanaca te veoma dobrom vožnjom, uz rezultat 1:12.14, izbio na drugu poziciju, iza već pomenutog Baumanna.

Nakon njega nastupio je Hannes Reichelt. Sigurnim laufom, reklo bi se bez greške, nadmašio je rezultat sunarodnika Baumanna za samo jednu stotinku i tako srušio njegovu nadu da može do prvog trijumfa u karijeri, kada je u pitanju disciplina spust. Da podsetimo, Romed ima čak tri druga mesta ali nikada nije uspeo da pobedi.

Dakle rezultat Reichelta od 1:11.90 danas je bio najbolji a Baumann i Mayer zauzeli su drugo, odnosno treće mesto.

Veoma dobri su danas bili Italijani Silvano Varettoni i Dominik Paris koji su imali četvrto i peto vreme. Varettoniju je podijum izmakao za samo četiri stotinke dok je Paris kasnio tri stotinke više.

Norvežanin Kjetil Jansrud nije bio na visini zadatka, zauzeo je tek 17. mesto što znači da će se rasplet u trci za mali Kristalni globus u spustu tražiti u Kvitfjellu i eventualno Meribelu. Jansrud je i dalje prvi sa 471 bodom, 86 više u odnosu na Reichelta koji ima 385.

Hrvatski takmičar Natko Zrnčić-Dim, ostvario je rezultat od 1:13.27 što je bilo dovoljno za 41. mesto koje je podelio sa Klausom Kroellom, uz sekundu i 37 stotih zaostatka.

Od slovenačkih takmičara bodove je osvojio jedino Boštjan Kline koji je zauzeo 27. mesto. Rok Perko bio je 40. dok je Klemen Kosi imao 46. vreme.

Sutra je u Garmisch-Partenkirchenu na programu veleslalom sa početkom prve vožnje u 10:30h, a druge u 13:30h.

U Banskom već drugi dan za redom organizatori nemaju sreće sa vremenom. Magla je onemogućila održavanje i drugog superveleslaloma u ženskoj konkurenciji pa će se jučerašnja otkazana trka održati u ponedeljak. U nedelju je na programu superkombinacija.