Naslovna    Vesti    Takmičenja    Niko kao Lindsey Vonn - 63 pobede u Svetskom kupu!
19

jan

2015

Niko kao Lindsey Vonn - 63 pobede u Svetskom kupu!

Amerikanka trijumfovala u superveleslalomu u Cortini d'Ampezzo i postala prva skijašica u istoriji sa 63 pobede u Svetskom kupu.

Cortina d’Ampezzo ostaće zauvek u sećanju najbolje američke skijašice Lindsey Vonn. Za samo dva dana uspela je najpre da izjednači rekord Annemarie Moser-Proell od 62 pobede u Svetskom kupu, a onda trijumfom u superveleslalomu i da ga obori.

Sasvim je jasno da trenutno na planeti postoji samo jedna skijašica koja može da ugrozi taj novi rekord, a to je sama Lindsey Vonn! Legendarna staza Olympia delle Tofane očigledno joj leži jer je u superveleslalomu od početka do kraja bila znatno brža od rivalki. Od drugoplasirane Anne Fenninger za 85 stotinki, a od treće Tine Weirather za 92 stotinke.

Način i tehnika skijanja u brzim disciplinama Lindsey Vonn su fantastični. Njen izbor putanja, sigurnost i agresivnost na stazi nedostižni su za većinu devojaka, a kada je u pravoj formi i nema problema s povredama, gotovo da joj je nemoguće parirati. Ovoi je za Lindsey Vonn sjajna uvertira za Svetsko prvenstvo u Vailu i Beaver Creeku

Tina Maze, trenutno vodeća u generalnom plasmanu, takođe je skijala dobro, ali je osvojila četvrto mesto i novih 50 bodova. Švajcarkinja Lara Gut ipak ostaje liderka kada je u pitanju superveleslalom jer je imala 180 bodova i sada je kao šesta dodala novih 60.

Najveći italijanski adut Nadia Fanchini nije uspela da ponovi iznenađujuće dobar rezultat iz prvog spusta u Cortini d’Ampezzo, ali je trku je završila na slidnom osmom mestu. Slovenka Ilka Štuhec osvojila je novih 10 bodova, pošto je bila 21, dok je Ana Drev zauzela 39. poziciju.