Naslovna    Vesti    Takmičenja    Jansrud najbolji i u superveleslalomu u Lake Louiseu
30

nov

2014

Jansrud najbolji i u superveleslalomu u Lake Louiseu

Norvežanin pobedio u superveleslalomu u Lake Louiseu.

Kjetil Jansrud došao je do druge pobede u kanadskom ski centru u samo dva dana. Posle jučerašnjeg trijumfa u spustu, Norvežanin je na istoj stazi bio najbrži i u superveleslalomu. On je startovao sa brojem 20 i do pobede došao sa ukupnim vremenom 1:32.02.

Drugo mesto osvojio je olimpijski pobednik u spustu iz Sochija, Austrijanac Matthias Mayer. On je veći deo staze odvezao dosta ujednačeno sa Jansrudom, ali je u korist Norvežanina prelomila odlična vožnja u donjem delu staze, što mu je donelo 29 stotinki prednosti u odnosu na drugoplasiranog Austrijanca.

Treći je u konačnom poretku bio Italijan Dominik Paris, čime je zaokružio odličan vikend u kanadskom skijalištu posle 4. mesta osvojenog dan ranije u spustu.  Samo stotinku sporiji od Parisa bio je Austrijanac Otmar Striedinger na četvrtom mestu. On je tako potvrdio da nekoliko prošlogodišnjih sjajnih rezultata u Svetskom kupu nisu bili slučajnost i da Austrija definitivno ima novu mladu nadu u brzim disciplinama.

Na petom i šestom mestu našla su se još dvojica Austrijaca, Max Franz i Hannes Reichelt. Reichelt već neko vreme ima dosta problema sa leđima, tako da iako nije uspeo da se domogne mesta na podijumu, dva top 10 plasmana u dve trke u Lake Louiseu sigurno za njega predstavljaju dobar rezultat. Manuel Osborne-Paradis je posle jučerašnjeg sjajnog drugog mesta ponovo bio dobar i u superveleslalomu i osvojio sedmo mesto. Izgleda da je definitivno na pomolu veliki povratak sjajnog Kanađanina. Prvih deset skijaša u konačnom poretku kompletirali su još Johan Clarey, Jan Hudec i Patrick Kueng.

Od hrvatskih takmičara nastupili su Ivica Kostelić i Natko Zrnčić-Dim. Kostelić je trku završio na 38. mestu dok je Zrnčić-Dim bio 36. Što se tiče slovenačkih takmičara, u superveleslalomu u Lake Louiseu startovali su Klemen Kosi i Rok Perko, koji su zauzeli 49. odnosno 52. mesto.

Drugi dan takmičenja u Lake Louiseu ponovo je obeležilo sunčano i vedro vreme uz izuzetno nisku temperature od oko -20 stepeni Celzijusa.

Posle današnjeg superveleslaloma, u generalnom plasmanu Svetskog kupa u vođstvu je Kjetil Jansrud sa 216 bodova, isped Marcela Hirschera sa 180 i Fritza Dopfera koji je sakupio 120 bodova.

Posle takmičenja u Lake Louiseu, Svetski kup za muškarce se seli u SAD gde su sledećeg vikenda na program trke u Beaver Creeku u Koloradu.